SAMSUN
DİŞHEKİMLERİ ODASI
 

ÖĞRENCİ KOLU KONGRESİ


Bu yazımda sizlerle 4-5 Mayısta gerçekleşen TDB 12. Ulusal Öğrenci Kongresini konuşacağız. 
 
Kongre duyuruları sosyal medya hesaplarında yapıldıktan sonra , katılmak için arkadaşlarımızla konuşmuştuk. Gerekli planlamaları da yapıp kongre kayıtlarının açılmasını bekliyorduk. Sonrasında öğrenci kolumuzun sosyal medya hesabında bir afiş yarışması olduğunu ve kazanan afişi yapanların kongreye ücretsiz katılacağını öğrendik. 
 
Bir anda biz bunu yapabiliriz düşüncesi oluştu kafamızda ve Dr.House adlı dizinin bir afişinden esinlenip muzip bir tasarımla afiş yarışmasına katıldık. Afiş yarışmasının konusu 20 Mart Dünya Ağız Şağlığı Günüydü. Biz de ağız sağlığının en başında diş fırçalama gelir diyerek afişimizi yaptık. Sonrasında katılan bütün afişler sosyal medya hesaplarında oylandı ve en cok beğeni alan 3 afiş kurulca değerlendirilmeye hak kazandı. Sonrasında ise sevinçli haberi aldik. Yarışmanın kazanan afişi bizimkiydi. Kongreye artık daha mutlu ve daha gururlu bir şekilde gidecektik.
 
Kongre sabahına Antalya'da olup 2 gün sürecek eğlenceli ve bilgili serüvene başladık. Meslek hayatımızda bizim için çok önemli olacak bilgileri değerli hocalarımız anlattı. Bizler dinledik, notlar aldik, hatta bazen hocalarımıza sorular sorup konu üzerinde konuştuk. Benim açımdan çok faydalı bir kongre oldu. Sunumlar bittiğinde akşam eğlencesinde bizlere ünlü DJ Burak Yeter eşlik etti ve günün yorgunluğunu alıp bizleri eğlendirdi. Kongre içeriğinde dental olimpiyatlar , srt egitimleri , yoga akademisi gibi çok yönlü etkinlikler de vardı. İkinci gün de sunumlar ve etkinliklerden sonra evin yolu bizim icin gözükmüştü. Bu zorlu öğrencilik sürecinde hem bilimsel hem sosyal olarak bizleri olumlu etkileyen kongreye katıldığım için cok mutlu oldum.
 
Ayrıca ; yazımın sonunda bizlerden desteğini esirgemeyen sevgili Samsun Dişhekimleri Odasına ve Başkanımız Alper Dilek'e burdan teşekkürlerimi iletmek isterim.
 
 
Hüseyin Anıl Civelek

Samsun Dişhekimleri Odası

Yerel Öğrenci Kolu Başkanı