SAMSUN
DİŞHEKİMLERİ ODASI
 

110.YILIMIZ


Dişhekimliğinin bilimselliğe yönelişinin 110.yılı kapsamında odamız bölgesinde yoğun bir hafta geçirdik.Meslektaşlarımız ile bir araya geldiğimiz farklı etkinlikler oluşturmaya çalıştık.

17 Kasım 2018 günü düzenlenen programda gündüz bilimsel programımız açılış konuşmaları ile başladı.Samsun Dişhekimleri Odası Genel Sekreteri Övgü Tunçdemir ,Samsun Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Ali Çağan Ovalı ve Samsun Dişhekimleri Odası Başkanı Alper Dilek açılış konuşmalarını yaptılar.Ayrıca fuaye alanında ‘’Geçmişten Günümüze Oda Faaliyetlerimiz ‘’konulu bir fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.

Bilimsel Programımıza konuşmacı olarak katılan Dr.Öğretim Üyesi Zeynep Bilge Kütük ‘’Diestema ve Kırıkların Estetik Restorasyonları’’konusunda bilgiler verdi.Prof.Dr.Ali Murat Kökat ‘’Tam Dişsiz Hastalarda İmplant Üstü Ölçü Teknikleri’’ ve ‘’Estetik Bölgede Protetik Olarak Yumuşak Doku Formunun Ölçüye Transferi’’konusunda bilgiler verdi.bu konularda anlattıklarını hocalarımız uygulamalı olarak da bizlerle paylaştılar.

Akşam düzenlenen gala yemeğinde meslekte 25. 30. ve 40. Yılını dolduran meslektaşlarımıza ve oda yönetiminde daha önce görev alan meslektaşlarımıza plaket sunumları gerçekleştirildi.Gecemiz meslektaşlarımızın da söylediği şarkılar eşliğinde devam etti.Eğlenceli bir gece yaşanmış oldu.

22 Kasım Perşembe Günü sabah Atatürk Anıtın da düzenlenen çelenk sunumuna oda bölgemizdeki meslektaşlarımızla beraber Samsun Tabip Odası ,Eczacılar Odası, 19 Mayıs Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi ve Samsun Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katıldılar.Çelenk Töreninin ardından odamızda kahvaltılı basın açıklaması

gerçekleştirildi.Basın açıklamasını Oda Başkanımız Alper Dilek yaptı ve mesleğiğmizin son dönemdeki durumu ile ilgili bilgiler verdi.

24 Kasım Cumartesi yine oda bölgemizde bulunan Ordu İli Fatsa İlçesinde Doç.Dr.Ezher Dayısoylu ‘’İmplantoloji Kemik Agumentasyonu’’ ve ‘’İmplanyoloji de Sinir Yaralanmaları ve Tedavisi’’ konulu sunumlar ve uygulamalı kurs gerçekleştirdi.Burada öğle yemeğinde meslek de uzun yıllar hizmet veren meslektaşlarımıza plaket sunumu gerçekleştirildi.

25 Kasım Pazar Odamızda düzenlenen programda Dr.Öğretim Üyesi Şevki Güler ‘’Estetik Bölgede ve Posterior Bölgede İmplant Uygulamaları’’konulu bir sunum yaptı.İmplant uygulamaları ile ilgili bir kurs düzenlendi.

Bütün bu etkinliklerde Mah-ya Diş Deposu ,Aquapick ,AdeDental , ViaDent , Straumann ve GC firmaları yanımızda oldular.Onların desteği ile yoğun bir kutlama haftası geçirmiş olduk.

Ayrıca bazı okullarda Ağız ve Diş sağlığı ile ilgili ,sunumlar ve taramalar meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirildi.

Böylece bir 22 Kasım Haftasını daha çoşku ile kutladık.Mesleki olarak bilgiler alırken birlik ve beraberlik içinde günler geçirmiş olduk.Daha nicelerinde daha geniş katılımlarla bir arada olabilmek dileğiyle…